UČITELÉ

Alan Lowen

„Nevnímám to tak, že by bylo mojí volbou vést workshopy. Jsem zaměstnancem mystéria. Před časem jsem plánoval odejít do důchodu. Můj zaměstnavatel mi ale dal na vědomí, že to nezáleží na mě. Musím být tam, kde jsem – napojen na mystérium a současně sloužit vám, ať už jste kdokoliv. Jsem prostředníkem, žiji a pracuji mezi vámi a mystériem, do kterého vás vedu během Art of Being meditace. A ne jen během ranní meditace. Mým neutuchajícím přáním je dát vám to, co slouží vaší osobní cestě; přivést vás k přátelství se všemi vašimi vnitřními prožitky a pocity, abyste na své životní cestě nemuseli sami proti sobě bojovat. Mou osobní tvořivou vášní je vytvářet cvičení, při kterých můžete uzdravit svá zranění, jež si nesete ze své minulosti, pomáhat vám přijmout vaši mužskou či ženskou přirozenost, probudit vás do kouzla totální přítomnosti v celé vaší bytosti, namísto jen částečné přítomnosti – a skrz tohle všechno vás probudit nekonečnému mystériu, díky kterému je plavba skrz vaše dny i noci o tolik bohatší.“ Alan Lowen 

Alan Lowen, zakladatel The Art of Being®, je jedním z předních světových průvodců lidí, kteří se chtějí naučit integrovat a oslavovat všechny aspekty svého osobního života a bytí. Již přes 40 let vede prožitkové workshopy a dlouhodobé výcviky, zaměřené na základní lidská témata. Studoval psychologii na Londýnské a Oxfordské univerzitě. Jeho osobními mentory byli mimo jiné Carl Rogers, jeden ze zakládajících otců hnutí lidského potenciálu, a mystik Osho Rajneesh, se kterým Alan strávil 8 transformujících let. Na konci 80. let založil The Art of Being® jako cestu osobního růstu a duchovního probuzení.

Dnes je Alanovi přes sedmdesát let a stále vede workshopy v České republice, Velké Británii, Německu a Švýcarsku. Můžete ho vidět na britské conscious.tv, kde vypráví o svém životě, své práci a své chystané knize. Uveřejnil mnoho článků a podcastů, které naleznete na těchto webových stránkách. Nenechte si ujít dokument Alan a jeho fascinující práce s lidmi“.

 

Alan o novém týmu Art of Being učitelů

“Od roku 2006, kdy jsem začal pracovat v České republice, se The Art of Being postupně stalo nesmírně oceňovaným a respektovaným zdrojem pro ty, kteří do svého života chtějí vnést víc osobní přítomnosti, štěstí, důvěry a naplnění. Nyní, když už je mi přes sedmdesát a postupně redukuji svůj evropský seminářový program, jsem v každé zemi vybudoval tým učitelů, kteří prošli mými výcviky a mají hluboké osobní spojeni s The Art of Being. Jsem nesmírně hrdý na tým, který vyrostl v České republice. Každý z tria učitelů je svým individuálním způsobem nadaný a všichni mají přesně ty vlastnosti, po kterých toužím u těch, co ponesou odkaz The Art of Being do budoucnosti, jež mě daleko přesahuje. S radostí a vděčností vám tedy představuji tyto tři učitele: Šárka Nováková, Martina Lowen a Mirek Krása.”

Photo Gallery

UČITELÉ